ΟλυμπιακόςΑΕΚΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚΠανιώνιοςΞάνθηΠλατανιάςΑτρόμητοςΠΑΣ ΓιάννιναΑ.Ο. ΚέρκυραΠαναιτωλικόςΑστέρας ΤρίποληςΑΕΛΛεβαδειακόςΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΠαναθηναϊκός SuperfoodsΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΆρηςΗρακλήςΟΦΗBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus

Με απόφαση Βασιλειάδη η απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων για το final-4 του κυπέλλου

Με απόφαση του Υφυπουργού Αθλητισμού Γιώργου Βασιλειάδη, έχει απαγορευτεί η οργανωμένη ή μεμονωμένη μετακίνηση φιλάθλων του Ολυμπιακού, του ΠΑΟΚ, του Παναθηναϊκού και του Ηρακλή στη Ρόδο για το final-4 του Κυπέλλου ανδρών.

Κηφισιά, πανηγυρική
    12/04/2018 • 22:28

Καλώς τα παιδιά, 3-0 η Κηφισιά τον Ηρακλή

Την καλύτερη φετινή Κηφισιά για τα παιχνίδια της προημιτελικής φάσης παρουσίασε στο γήπεδο ο κόουτς Κώστας Αρσενιάδης. Η ομάδα των Βορείων Προαστίων μετά την εκτός έδρας νίκη στη Μίκρα νίκησε για δεύτερη φορά στο Ζηρίνειο, 3-0 σετ (25-21, 25-20, 25-23) τον Ηρακλή και προκρίθηκε στα ημιτελικά των πλέι οφ του πρωταθλήματος Volley League.

Ηρακλής-Κηφισιά
    04/04/2018 • 22:50

Break η Κηφισιά στην Θεσσαλονίκη

Ασταμάτητος ο Σοάρες οδήγησε την Κηφισιά σε νίκη-break στη Μίκρα κόντρα στον Ηρακλή με το εμφατικό μάλιστα 3-0 σετ (25-20, 26-24, 25-16).

27/03/2018 • 08:40

Στον τελικό ο Ηρακλής (video)

Ο Ηρακλής παίρνει την πρόκριση στον τελικό του Champions League στο βόλεϊ, μετά τη νίκη του 3-1 σετ επί της Λοκομοτίβ Μπέγκοροντ.

Ηρακλής, βόλεϊ
      18/03/2018 • 21:20

Ανατροπή για τον Ηρακλή, τσίμπησε βαθμό ο Εθνικός

Ένα από τα καλύτερα και πιο αμφίρροπα παιχνίδια της αγωνιστικής έγινε στη Μίκρα με τον Ηρακλή να κερδίζει 3-2 σετ (23-25, 28-26, 21-25, 25-23, 15-08) τον Εθνικό Πειραιά, ο οποίος παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δύο φορές, δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη.

Κηφισιά-Ηρακλής
      25/02/2018 • 07:42

Τρίποντο για την Κηφισιά, 3-1 τον Ηρακλή

Με MVP τον Βόιτσικ (71% αποτελεσματικότητα στην επίθεση) και καθοριστικό τον Χαντ (πήρε τους δύο τελευταίους πόντους) η Κηφισιά νίκησε με 3-1 σετ (25-20, 22-25, 27-25, 31-29) τον Ηρακλή στο σούπερ ντέρμπι που έγινε στο Ζηρίνειο.

Ηρακλής, πανηγυρική
      21/02/2018 • 20:15

Προσπέρασε ο Ηρακλής την ΑΕΚ, στο φάιναλ φορ ο «γηραιός»

Τέσσερα χρόνια μετά την τελευταία του παρουσία στο φάιναλ φορ του Ρεθύμνου, ο Ηρακλής επιστρέφει σε τελική φάση. Ο «γηραιός» προσπέρασε με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-21) το εμπόδιο της ΑΕΚ στο κλειστό του Μετς με τον Αρμενάκη να χρίζεται πρώτος σκόρερ με 19 πόντους και να τον ακολουθεί με 14 ο Τζιουμάκας.

Σε 56 λεπτά πέρασε ο Ηρακλής

Σε χρόνο dt, 56 μόλις λεπτών, ο Ηρακλής Πετοσφαίρισης ειχε εύκολο έργο κόντρα στην ΧΑΝΘ, την οποία προσπέρασε άνετα με 3-0 σετ (25-10, 25-20, 25-20) και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου ανδρών.

Σμαραγδής
      26/01/2018 • 19:03

Επιστροφή Σμαραγδή στον Ηρακλή

Για τρίτη φορά στην καριέρα του και επτά χρόνια μετά την τελευταία του χρονιά στη Μίκρα, ο Νίκος Σμαραγδής επιστρέφει στον Ηρακλή.

Οι παίκτες του Ηρακλή
      21/01/2018 • 00:20

Τρίποντη «ροπαλιά» του Ηρακλή στον ΠΑΟ

Μια ακόμη νίκη στο κυνήγι της θέσης στην τετράδα πέτυχε ο Ηρακλής. Ο «γηραιός» έχοντας για μια ακόμη αγωνιστική τον κόσμο στο πλευρό του, νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ.

Φοίνικας Σύρου
      13/01/2018 • 22:15

Τρίποντη «τορπίλη» από τον Φοίνικα

Πλώρη, τουλάχιστον, για την τρίτη θέση της βαθμολογίας στην κανονική περίοδο έβαλε ο Φοίνικας Σύρου μετά τη σημερινή του νίκη με 3-0 σετ (25-18, 29-27, 25-22) επί του Ηρακλή.

Ηρακλής - Ηρακλής Χαλκίδας
      08/01/2018 • 20:36

«Σκούπισε» την Χαλκίδα ο Ηρακλής

Εβδομήντα επτά λεπτά ήταν αρκετά για τον επιβλητικό Ηρακλή της Θεσσαλονίκης, να «σκουπίσει» με 3-0 σετ (25-20, 25-20, 25-18) τον ανεμικό Ηρακλή Χαλκίδας και να τον προσπεράσει στο πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία (οι δύο ομάδες ισοβαθμούν με 21 βαθμούς).

03/01/2018 • 22:31

Απίστευτη «ροπαλιά» του Ηρακλή επί του ΠΑΟΚ

Ο ψυχωμένος και γεμάτος ενέργεια Ηρακλής, «πλήγωσε» στην «καυτή» Μίκρα τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Ορφανού με περισσότερες λύσεις και με 1000 φίλους της στο πλευρό της, νίκησε 3-2 σετ (25-20, 25-19, 22-25, 21-25, 15-11) τον «δικέφαλο» που υπέστη την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα.

19/04/2018 • 14:05