Τζίτζι Μπουφόν, Γιουβέντους
10/05/2018 • 21:12

Τα' χει... 300 ο Μπουφόν

Η Γιουβέντους κατέκτησε για τέταρτη διαδοχική σεζόν το Κύπελλο Ιταλίας και μαζί της συνεχίζει να γράφει ιστορία και ο Τζίτζι Μπουφόν.

Ο Μάριο Μάντζουκιτς με το τρόπαιο του Κυπέλλου Ιταλίας
10/05/2018 • 18:52

Ταξιδάκι... μετ' επιστροφής για την ιταλική κούπα

Η Γιουβέντους κατέκτησε για τέταρτη διαδοχική σεζόν το Κύπελλο Ιταλίας και η κούπα αφού βγήκε από την τροπαιοθήκη της, γυαλίστηκε και εστάλη στην πρωτεύουσα Ρώμη για τον τελικό, επέστρεψε στο Τορίνο και τοποθετήθηκε στη «μόνιμη» θέση της.

Μπουφόν-Ντοναρούμα
10/05/2018 • 00:27
Το 13ο για τη Γιουβέντους!
09/05/2018 • 23:53

Μια "Κυρία" να την "πιεις" στην... Κούπα! (video)

Ήταν ανώτερη και το απέδειξε με τον πλέον εμφατικό τρόπο! Η Γιουβέντους διέσυρε με 4-0 τη μεγάλη αντίπαλο, Μίλαν, φτάνοντας στην κατάκτηση του Ιταλικού Κυπέλλου για τέταρτη συνεχόμενη φορά!

Ο Πίρλο με το Κύπελλο Ιταλίας
09/05/2018 • 22:09

Αποθεώθηκε ο Πίρλο (video)

Ο Αντρέα Πίρλο μπήκε στο γήπεδο με το Κύπελλο Ιταλίας στα χέρια του και αποθεώθηκε τόσο από τους οπαδούς της Μίλαν όσο και από αυτούς της Γιουβέντους.

Η πορεία της Μίλαν προς τον τελικό!

Μόνο εύκολη δεν ήταν η πορεία της Μίλαν προς τον μεγάλο τελικό(9/5) του Κυπέλλου Ιταλίας, αφού οι «ροσονέρι» έπρεπε να περάσουν τα εμπόδια των Ίντερ και Λάτσιο.

Φανέλα της Γιουβέντους 2016/17
    09/05/2018 • 10:40

Κονκάρδα τρικολόρε και ασημένιο αστέρι

Ξεχωριστές είναι οι φανέλες της αμέσως επόμενης σεζόν για κάθε ομάδα που κατακτά το κύπελλο Ιταλίας. Μαζί με την κούπα που μπαίνει στην τροπαιοθήκη, στο ύψος του στήθους σε κάθε φανέλα των κυπελλούχων ράβεται μια κονκάρδα στα χρώματα της σημαίας της γειτοινικής χώρας.

Οι παίκτες της Γιουβέντους πανηγυρίζουν την κατάκτηση του Κυπέλλου του 2017
    09/05/2018 • 09:44

Πολυνίκεις οι «μπιανκονέρι»

Η Γιουβέντους είναι η ομάδα με τις περισσότερες κατακτήσεις του κυπέλλου Ιταλίας, τον τελικό του οποίου μπορείτε να παρακολουθήσετε στις 22:00 από το novasports 2HD.

Το τρόπαιο του κυπέλλου Ιταλίας
    09/05/2018 • 08:33

Οι φασίστες και ο Νταλ' Άρα

Το τρόπαιο που θα σηκώσουν στον ουρανό της Ρώμης οι νικητές αποψινού τελικού του κυπέλλου Ιταλίας (22:00, novasports 1HD) μετράει 58 χρόνια ζωής. Κατασκευάστηκε το 1960 στο Μιλάνο, είναι από καθαρό χρυσό και κόστισε τότε 2,5 εκατ. λίρες.

Η Μαρτίνα Μακάρι, σύζυγος του Μπονούτσι. Στο Ολύμπικο έχει πανηγυρίσει τρεις τίτλους για τη Γιούβε. Τώρα "ανήκει" στη Μίλαν!
    08/05/2018 • 19:29

Στο... αισθησιακό Coppa Italia φαβορί είναι η Μίλαν!

Η Γιουβέντους και η Μίλαν, δύο ομάδες παγκόσμιας εμβέλειας. Κι αν στις προβλέψεις για τον νικητή του τελικού η ομάδα του Πιεμόντε θεωρείται πιο κοντά στην κατάκτηση του τροπαίου, στον άτυπο διαγωνισμό των Wag’s έχει σαφές προβάδισμα

09/05/2018 • 16:07