Την απογοήτευσή του για τη μέχρι τώρα πορεία του στην Παρί Σεν Ζερμέν εξέφρασε ο Λούκας Μόουρα, καθώς παραδέχτηκε ότι δεν είναι καλά όσο μένει εκτός ενδεκάδας.

23/01/2018 • 13:46
Ναμπίλ Φεκίρ, Λιόν
22/01/2018 • 17:14

Φεκίρ: «Στόχος μας το Τσάμπιονς Λιγκ»

Χαμηλούς τόνους σε σχέση με τους στόχους της Λιόν τη φετινή σεζόν προσπάθησε να κρατήσει ο Ναμπίλ Φεκίρ, παρά την αισιοδοξία που εύλογα δημιούργησε η εντός έδρας νίκη επί της Παρί Σεν Ζερμέν (2-1) την Κυριακή.

Ο Ουνάι Έμερι
22/01/2018 • 17:05

Εμερι: «Αδικη ήττα για την Παρί»

Την άποψη ότι η Παρί Σεν Ζερμέν δεν άξιζε να χάσει από τη Λιόν στο μεταξύ τους ντέρμπι κορυφής της Κυριακής εξέφρασε ο προπονητής της πρώτης, Ουνάι Εμερι, λέγοντας ότι το πιο σωστό αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία.

Ο Μπουμπακαρί Σουμαρέ.
22/01/2018 • 14:56

Μάντσεστερ Σίτι για Σουμαρέ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φέρεται να έχει στρέψει την προσοχή της στην περίπτωση του Μπουμπακαρί Σουμαρέ από την Λιλ.

Οι Καβάνι, Εμπαπέ και Νεϊμάρ
22/01/2018 • 12:56

Εμπαπέ: «Περισσότερο φοβήθηκα»

Ο Κιλιάν Εμπαπέ τόνισε πως δεν έχει κάτι ανησυχητικό, μετά τη σύγκρουσή του με τον Αντονί Λοπές στην ήττα 2-1 της Παρί Σεν Ζερμέν από τη Λιόν για το γαλλικό πρωτάθλημα.

Λιόν-Παρί Σεν Ζερμέν
22/01/2018 • 00:11

Νίκη η Λιόν, μοιραίος ο Ντάνι Άλβες (video)

Σε σπουδαίο ντέρμπι που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων η Λιόν επικράτησε με 2-1 της Παρί Σεν Ζερμέν και μείωσε στους 8 βαθμούς την απόστασή της από την κορυφή όπου και βρίσκεται η ομάδα του Έμερι.

Μονακό, πανηγυρική
21/01/2018 • 20:38

Εύκολα η Μονακό τη Μετς

Χωρίς να ζοριστεί, η Μονακό νίκησε εντός έδρας την ουραγό Μετς και πλησίασε στη 2η θέση τη Μαρσέιγ.

Ο Σιπριάν της Νις
21/01/2018 • 18:21

Και άλλη νίκη η Νις

Η Νις τα χρειάστηκε, δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά κατάφερε να σημειώσει την έκτη της νίκη, 1-0 τη Σεντ Ετιέν, στα τελευταία οκτώ ματς (παραμένει αήττητη σε αυτό το διάστημα) και ανέβηκε στην πέμπτη θέση του πίνακα.

Λιλ
20/01/2018 • 22:50

Συνεχίζεται η πτώση της Λιλ (video)

Σε δύσκολη θέση η Λιλ, η οποία γνώρισε νέα ήττα αυτή τη φορά από την Τρουά με 1-0 και υποχώρησε στην 18η θέση της βαθμολογίας που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής.

23/01/2018 • 15:46