Η Μισέλ Γκίζιν
22/02/2018 • 17:40

Η Γκίζιν το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σύνθετο

Η Μισέλ Γκίζιν κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο αλπικό σύνθετο, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Η 24χρονη αθλήτρια από την Ελβετία ολοκλήρωσε την προσπάθειά της στην κατάβαση σε 1:40.14 και στο σλάλομ σε 40.76, ενώ με συνολική επίδοση 2:20.90.

O Ντέιβιντ Ουάιζ
    22/02/2018 • 17:20

Ξανά «χρυσός» ο Ουάιζ στο ski halfpipe

Ο Ντέιβιντ Ουάιζ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ski Halfpipe του ελεύθερου σκι, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Ο Αμερικανός αθλητής είχε καλύτερη συγκομιδή στον τελικό τους 97.20 βαθμούς.

Ο Ντατζίνγκ Βου
      22/02/2018 • 16:28
        ΗΠΑ, Χόκει
        22/02/2018 • 15:40

Οι ΗΠΑ το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες

Οι Ηνωμένες Πολιτείες κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο χόκεϊ επί πάγου των γυναικών, στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ, καθώς νίκησαν 3-2 στα πέναλτι τον Καναδά.

Ο Γιάννης Αντωνίου
          22/02/2018 • 14:55

Δεν κατετάγη ο Αντωνίου στο σλάλομ, το χρυσό μετάλλιο ο Μίρερ

Ο Γιάννης Αντωνίου δεν πήρε κατάταξη στο σλάλομ του αλπικού σκι, στο πλαίσιο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ. Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την πρώτη κούρσα στο αγώνισμα, με αποτέλεσμα να μην έχει δικαίωμα συμμετοχής στην δεύτερη.

Έρευνα στα δημοτικά σχολεία από την ΕΟΕ.
            22/02/2018 • 09:35

Έρευνα στα δημοτικά σχολεία από την ΕΟΕ

Η Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή στην προσπάθειά της να βελτιώσει το εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Αγαπώ τον Αθλητισμό – Kids’ Athletics» που διεξάγεται τα τελευταία οκτώ χρόνια στο Παναθηναϊκό Στάδιο, διενεργεί έρευνα-αξιολόγηση, που απευθύνεται πρωτίστως στα περισσότερα από 2.200 δημοτικά Σχολεία απ’ όλη τη χώρα.

Βόρειο σύνθετο: Γερμανική κυριαρχία στο ατομικό από ψηλό βατήρα

Γερμανικό «χρώμα» είχε ο τελικός του ατομικού από ψηλό βατήρα στο βόρειο σύνθετο των Χειμερινών Ολυμπιακών Αγώνων της Πιονγκτσάνγκ, καθώς τα τρία μετάλλια κατέκτησαν ισάριθμοι αθλητές από τη συγκεκριμένη χώρα.

Μαρτέν Φουρκάντ
                    20/02/2018 • 18:45

Δίαθλο: Η Γαλλία επικράτησε στη μεικτή σκυταλοδρομία

Ο Μαρτέν Φουρκάντ κατέκτησε ακόμη ένα χρυσό μετάλλιο στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες της Πιονγκτσάνγκ, αφού βοήθησε την ομάδα της Γαλλίας να πάρει την πρώτη θέση στον τελικό της μικτής σκυταλοδρομίας 2Χ6 χιλιομέτρων γυναικών και 2Χ7,5 χιλιομέτρων ανδρών.